Jak podzielić pieniądze na sport?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Władze Gorzowa zakończyły prace nad przyszłorocznym budżetem. W projekcie finansów miasta na rok 2018 na sport wyczynowy ma zostać przeznaczone 2 mln 600 tys. zł.  Oczekiwania klubów w złożonych wnioskach do budżetu są znacznie większe niż jego możliwości. Jak więc podzielić pieniądze na gorzowski sport?

Propozycja budżetu zamieszczona na stronie internetowej urzędu miasta może ulec jeszcze modyfikacjom przez złożone poprawki przez radnych. W zakresie sportu wyczynowego zapisano 2 mln 600 tys. zł.  Kluby będą mogły ubiegać się również o fundusze z zakresu szkolenia młodzieży 1 mln 700 tys. zł  i przeciwdziałaniu alkoholizmowi 1 mln 500 tys. zł. Wnioski mieszkańców (klubów i stowarzyszeń) przeznaczonych na zadania w zakresie kultury fizycznej i sportu opierają na kwotę 9 mln 635 tys. zł. Jak co roku są duże rozbieżności między wnioskami, a możliwościami dotyczącymi finansowania sportu.

Analizując wnioski, największe oczekiwania ma Stal Gorzów Wielkopolski S.A., która na sekcję żużlową wnioskuje o 1 mln 500 tys. zł.  Na drugim miejscu, jeżeli chodzi o wnioskowaną kwotę jest KS AZS AWF Gorzów, który na sekcje wioślarską i kajakową chce 1 mln 405 tys. zł.  Na trzecim miejscu w zestawieniu wniosków do budżetu są koszykarki AZS AJP Gorzów z kwotą 1 mln 332 tys. zł.

III ligowy Stilon Gorzów wnioskuje o kwotę 800 tys. zł., a grający klasę niżej piłkarze Warty Gorzów chcą 385 tys. zł. Sekcja piłki ręcznej Stali Gorzów wnioskuje o 600 tys. zł. Dwa kluby kajakowe, czyli Admira i G-Power chcą odpowiednio 495 tys. zł i 199 tys. zł. Pod koniec stycznia okaże się, jak oczekiwania pokryją się z rzeczywistymi środkami przyznanymi przez władze miasta.

W 2017 roku największą dotacją na sport wyczynowy otrzymali Stal (975 tys. zł na żużel i 400 tys. zł piłkę ręczną), AZS AJP (750 tys. zł) i AZS AWF (205 tys. zł). Stilon musiał się zadowolić dotacją w wysokości 100 tys. zł, a G-Power i Admira po 10 tys. zł.

Pełna lista wniosków klubów dotyczących zadań w zakresie kultury fizycznej i turystyki

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here