Stal Handball Cup odwołany. Będzie tylko sparing

fot. Bartosz Zakrzewski

Planowany na 5-6 stycznia turniej Stal Gorzów Handball Cup został odwołany. Powodem takiej decyzji jest plaga kontuzji, która pod koniec pierwszej rundy zapanowała w gorzowskim zespole. 

Podopieczni Dariusza Molskiego na czas przerwy świątecznej mają rozpisane indywidualne zajęcia, a 2 stycznia wznowią okres treningowy. Pierwszym sprawdzianem miał być zaplanowany na 5-6 stycznia turniej Stal Gorzów Handball Cup, w którym miały uczestniczyć m.in grające w PGNiG Superliga – Spójnia Gdynia i MKS Kalisz.
– Zdecydowaliśmy się odwołać turniej ze względu na kontuzje, które zespół miał w grudniu. Chcemy dać zawodnikom odpocząć i nie będziemy ryzykować kolejnych urazów – powiedział Krzysztof Ziomkowski, dyrektor sekcji piłki ręcznej Stal Gorzów. W miejsce turnieju żółto-niebiescy mają zaplanowany mecz towarzyski. – Zaplanowaliśmy sparing z Spójnią Gdynia, który zagramy na wyjeździe – dodał Ziomkowski.

Jeszcze przed świętami na ostatnim treningu szczypiornistów wszystko wskazywało, że turniej dojedzie do skutku, a jedyną przeszkodą może być jego pełna obsada. – Na dzień dzisiejszy Gdynia i Kalisz. Dzwoniłem do prezesa Kmiecika z Zabrza i zostały mi Kielce oraz Płock. Musimy szukać dalej – mówił przed świętami trener Dariusz Molski.

Pierwszy weekend Nowego Roku to jedyna możliwa data na rozegranie turnieju. Termin pasuje zarówno dla drużyn Superligi, jak i I ligi. – Turniej będzie kontynuowany. W tym roku sytuacja jest jaka jest i musieliśmy podjąć taką decyzję. Idea turnieju jest bardzo ciekawa – zakończył dyrektor sekcji piłki ręcznej Stal Gorzów.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here