Pierwsze sparingi Stilonu. Na razie w hali

Już 6 stycznia Stilon Gorzów zacznie pierwsze gry kontrolne przed rundą wiosenną sezonu 2017/2018. Póki co będzie to towarzyskie granie w hali podczas XVIII ME-LE Cup w Volkssporthalle Torgelow.

To taki przerywnik w przerwie noworocznej, żeby się spotkać, poruszać bez jakiegoś ciśnienia, chociaż byliśmy na tym turnieju rok temu i każdy mecz jest na żyletki. Naprawdę sporo emocji. Nie ma on jednak wpływu na nasze przygotowania. Korzystamy z tego w formie zabawy, ale i mnie i zawodnikom zaczyna już troszkę brakować tej adrenaliny, chęci rywalizacji, pokazania się i sprawdzenia. Chcemy troszeczkę się pobudzić przed powrotem do wspólnych treningów – przyznał trener Adam Gołubowski.

„Niebiesko-biali w Niemczech zmierzą się z Angermuende FC, Guestrower SC 09, Einheit Ueckermuende, FSV Bernau, dwoma zespołami Torgelow FC Greif oraz inną polską drużyną, Świtem Skolwin. Szkoleniowiec chciałby w akcji zobaczyć wszystkich swoich zawodników, ale przymusu nie ma.

Jesteśmy zespołem półzawodowym i nie istnieje coś takiego, jak „turniej dla chętnych”. Jeżeli gdzieś startujemy to dajemy z siebie sto procent i staramy się o jak najlepszy wynik. Są jednak inne priorytety. To kwestia rozmowy. Tego wolnego za dużo nie było, a są zawodnicy, którzy mają rodziny. Kaczmarczyka czy Maliszewskiego nie będą ciągnął, ale jeżeli ktoś ma dosyć przerwy to pojedzie. Piłka halowa, a ta na boisku to jednak dwie różne sprawy – zauważył trener.

Tydzień później przygotowania do ligi ruszą już na dobre, choć piłkarze trenować zaczęli jeszcze w 2017 roku. – Od środy, 27 grudnia, zawodnicy trenują codziennie, indywidualnie. Mają rozpisane treningi. Po to robiliśmy badania wydolnościowe. To wypełni w stu procentach plan, który przygotowałem. Wejście od razu na mocniejsze obroty nie powinno być problemem. Wspólne trenowanie rozpoczniemy w poniedziałek, 15 stycznia. Do 10 marca musimy być gotowi, więc mamy sporo czasu – mówił Gołubowski.

W klubie powstał też plan na wspólny wyjazd przygotowawczy. Z powodów finansowych stoi on jednak pod znakiem zapytania. – Czekamy, ile pieniędzy przyzna nam miasto. Bardzo ważne jest dla mnie zgrupowanie zimowe. Jest ono w planach, ale nie możemy powiedzieć na sto procent, że jedziemy. Będzie to kosztowało minimum 25 tysięcy – zdradził trener.

Przypomnijmy, że Stilon Gorzów do rywalizacji w III lidze gr. III wróci 10 marca. Wcześniej rozegra serię sparingów. Rywali powinniśmy poznać wkrótce.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here