Pierwsze sparingi Stilonu. Na razie w hali

fot. archiwum
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Już 6 stycznia Stilon Gorzów zacznie pierwsze gry kontrolne przed rundą wiosenną sezonu 2017/2018. Póki co będzie to towarzyskie granie w hali podczas XVIII ME-LE Cup w Volkssporthalle Torgelow.

To taki przerywnik w przerwie noworocznej, żeby się spotkać, poruszać bez jakiegoś ciśnienia, chociaż byliśmy na tym turnieju rok temu i każdy mecz jest na żyletki. Naprawdę sporo emocji. Nie ma on jednak wpływu na nasze przygotowania. Korzystamy z tego w formie zabawy, ale i mnie i zawodnikom zaczyna już troszkę brakować tej adrenaliny, chęci rywalizacji, pokazania się i sprawdzenia. Chcemy troszeczkę się pobudzić przed powrotem do wspólnych treningów – przyznał trener Adam Gołubowski.

“Niebiesko-biali w Niemczech zmierzą się z Angermuende FC, Guestrower SC 09, Einheit Ueckermuende, FSV Bernau, dwoma zespołami Torgelow FC Greif oraz inną polską drużyną, Świtem Skolwin. Szkoleniowiec chciałby w akcji zobaczyć wszystkich swoich zawodników, ale przymusu nie ma.

Jesteśmy zespołem półzawodowym i nie istnieje coś takiego, jak “turniej dla chętnych”. Jeżeli gdzieś startujemy to dajemy z siebie sto procent i staramy się o jak najlepszy wynik. Są jednak inne priorytety. To kwestia rozmowy. Tego wolnego za dużo nie było, a są zawodnicy, którzy mają rodziny. Kaczmarczyka czy Maliszewskiego nie będą ciągnął, ale jeżeli ktoś ma dosyć przerwy to pojedzie. Piłka halowa, a ta na boisku to jednak dwie różne sprawy – zauważył trener.

Tydzień później przygotowania do ligi ruszą już na dobre, choć piłkarze trenować zaczęli jeszcze w 2017 roku. – Od środy, 27 grudnia, zawodnicy trenują codziennie, indywidualnie. Mają rozpisane treningi. Po to robiliśmy badania wydolnościowe. To wypełni w stu procentach plan, który przygotowałem. Wejście od razu na mocniejsze obroty nie powinno być problemem. Wspólne trenowanie rozpoczniemy w poniedziałek, 15 stycznia. Do 10 marca musimy być gotowi, więc mamy sporo czasu – mówił Gołubowski.

W klubie powstał też plan na wspólny wyjazd przygotowawczy. Z powodów finansowych stoi on jednak pod znakiem zapytania. – Czekamy, ile pieniędzy przyzna nam miasto. Bardzo ważne jest dla mnie zgrupowanie zimowe. Jest ono w planach, ale nie możemy powiedzieć na sto procent, że jedziemy. Będzie to kosztowało minimum 25 tysięcy – zdradził trener.

Przypomnijmy, że Stilon Gorzów do rywalizacji w III lidze gr. III wróci 10 marca. Wcześniej rozegra serię sparingów. Rywali powinniśmy poznać wkrótce.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here