DBBL: MK Zaune bez problemów, dogrywka w drugim półfinale

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Zgodnie z oczekiwaniami przebiegły pierwsze mecze półfinałowe Dream Burger Basket Ligi. W rozgrywkach organizowanych przez Gorzowską Amatorską Ligę Koszykówki bliżej finału są ekipy MK Zaune i Kozaryn Spedycja.

Ci pierwsi mierzyli się z beniaminkiem i niespodzianki nie było. PogChamp dopiero w ostatnim spotkaniu fazy zasadniczej odniósł swoje pierwsze zwycięstwo. Nie przełożył tego jego jednak na etap finałowy. W pierwszym pojedynku o finał przeciwko MK Zaune polegli 41:88. Mistrz ma ogromną ochotę na obronę tytułu. Do wygranej poprowadził niezawodny Paweł Doberschuetz, skutecznie wspierany przez Jerzego MakaręJacka Grygiela, który to był najlepszym zbierającym obu niedzielnych starć.

W drugim półfinale było już zdecydowanie ciekawiej. Miała być wyrównana rywalizacja i rzeczywiście była, bowiem do rozstrzygnięcia potrzebowano dogrywki. Grający w sześcioosobowym składzie koszykarze BPU Sukurs robili, co w ich mocy. Początek mieli znakomity, lecz potem było już coraz gorzej. Przez 40 minut gry obie drużyny zdobyły po 71 punktów. Na dodatkowe minuty więcej sił mieli gracze Kozaryn Spedycja, mający do dyspozycji ośmiu ludzi. Na nic zdały się znakomite statystyki Konrada Jelskiego z BPU (45 punktów). Wsparcie w kolegach było zbyt małe i to przedstawiciele firmy spedytorskiej wygrali mecz 82:79. W tej parze spodziewamy się jednak ostrej walki do samego końca o awans do finału.

Kolejne mecze za tydzień, 14 stycznia. Tym razem pierwsi, bo o 17:15, zagrają Kozaryn Spedycja i BPU Sukurs. O 18:30 na boisko wybiegną zaś koszykarze MK Zaune i PogChamp. Przypomnijmy, że rywalizacja w półfinałach toczy się do trzech zwycięstw.

MK Zaune – PogChamp 88:41 (19:14, 15:8, 30:10, 24:9)
MK Zaune:
Doberschuetz 37 (12 zb.), Makara 14, Grygiel 14 (15 zb.), Kowalik 8 (1×3), Pawłowski 7 (1), Piwecki 6, Staszak 2.
PogChamp: Oner 9 (1×3), Grzegorczyk 9, Kęsy 8, Gazda 6 (2), Dreczkowski 4, Mamysz 3 (1), Sokołowski 2, Należyty 0.

Kozaryn Spedycja – BPU Sukurs 82:79 (12:27, 17:10, 20:10, 22:24, d. 11:8)
Kozaryn Spedycja:
Przyborowski 24 (6×3), Wawrzyniak 20 (1, 10 zb.), Dojnikowski 16, W. Grzeszak 11, Szarkowski 7, Wasiucionek 4, M. Grzeszak 0, Jarmołowicz 0.
BPU Sukurs: Jelski 45 (8×3), Matusiak 10 (13 zb.), Kujawa 9, Jaz 8 (2), Stefanowicz 7 (1), Cieślak 0.