Ciężki bój przed akademiczkami

fot. Paulina Grzybowska

Gorzowianki w niedzielę udadzą się do Polkowic, aby tam zmierzyć się z mocnym rywalem. CCC ostatnio przegrało w lidze 15 października. Czy gorzowianki sprawią niespodziankę?

Na początku obecnego sezonu naszym zawodniczkom udało się zaskoczyć rywalki z Polkowic, które nie były jeszcze zgrane i nie grały także w komplecie. Koszykarkom InvestInTheWest AZS AJP Gorzów udało się zwyciężyć CCC 80:72 we własnej hali. To był jednak początek sezonu i od tamtego czasu wiele się zmieniło.

Niestety, zmieniły się wynik gorzowianek, które już tak często nie wygrywają i ciężko im stoczyć zacięty bój z silniejszymi rywalami. Natomiast rywalki z Polkowic prezentują się zdecydowanie lepiej, niż u progu obecnych rozgrywek.

Polkowiczanki na swoim koncie mają cztery porażki w 13 meczach, ale wszystkie te przegrane miały miejsce w ciągu pierwszych pięciu kolejek. Wtedy CCC miało bilans 1:4. Od 15 października ten zespół jednak w lidze nie przegrał. Ma za sobą serię ośmiu zwycięstw.

Czy biorąc pod uwagę statystyki i obecną formę AZS-u możemy liczyć na zwycięstwo akademiczek w Polkowicach? Jedynym plusem dla nas jest fakt, że pojedynki gorzowsko-polkowickie zawsze są bardzo zacięte i często losy meczu rozstrzygają się w ostatnich sekundach. Do tego nasze rywalki nadal grają w europejskich pucharach, więc musżą odpowiednio dzielić siły. To chyba jedyny problem CCC, które się jeszcze niedawno wzmocniło, a w Gorzowie nadal cisza jeśli chodzi o kwestię nowych nazwisk.

Początek niedzielnego meczu z CCC zaplanowano na godzinę 19.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here