MK Zaune i Kozaryn Spedycja w finale DBBL

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

W niedzielę, 21 stycznia, poznaliśmy finalistów Dream Burger Basket Ligi. Formalności dopełnili koszykarze MK Zaune, a przełamać nie dali się z kolei gracze Kozaryn Spedycja.

W pierwszym spotkaniu tego dnia wciąż aktualni mistrzowie tylko potwierdzili swoją wyższość nad beniaminkiem. MK Zaune skrupulatnie, z kwarty na kwartę, powiększało swoją przewagę nad PogChamp, w drugiej połowie odpalając już prawdziwą petardę. Kolejne pewne zwycięstwo dało spokojny awans do finału po wygraniu półfinałowej rywalizacji 3-0.

Po raz kolejny znakomicie punktował Paweł Doberschuetz, który po pojedynku żartobliwie stwierdził, że jest już na to za stary. Zdobył jednak 29 punktów, zaliczył 17 zbiórek i poprowadził swoją ekipę do wygranej. Kipiącej na prawo i lewo radości jednak nie było. Drużyna MK broni bowiem tytułu i tylko na to są ukierunkowani. Teraz zostało zrobić ostatnie kilka kroków.

Znów ciekawie było za to w starciu Kozaryn Spedycji z BPU Sukurs. Wyrównaną walkę oglądaliśmy w pierwszej odsłonie, by w drugiej być świadkami lepszej gry ekipy z firmy ubezpieczeniowej, która po 20 minutach prowadziła 26:17. Druga połowa to już jednak koncert zespołu spedycyjnego, który wykorzystał szerszą ławkę i nieskuteczność przeciwnika, tym razem odnosząc bardziej zdecydowane zwycięstwo niż to miało miejsce w poprzednich dwóch meczach. Konrad Jelski znów miał za małe wsparcie w kolegach, natomiast Kozaryna do finału poprowadzili głównie Sebastian Sobieszczuk i Wojciech Wawrzyniak (obaj po 17 punktów)

Pierwsze spotkania finałowe dopiero 25 lutego, jak zwykle w hali II Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Przemysłowej 22. Taki termin wynika z prośby MK Zaune, które nie będzie dyspozycyjne w najbliższą niedzielę. Potem obiekt sportowy jest zajęty z powodu studniówki, a następnie rozpoczynają się zimowe ferie.

MK Zaune – PogChamp 91:34 (16:8, 17:10, 33:7, 25:9)
MK Zaune:
Doberschuetz 29 (17 zb.), Kowalik 16 (2×3), Grygiel 12 (15 zb.), Makara 12, Pawłowski 7 (1), Mazurczak 6, Karlik 5 (1), Piwecki 4.
PogChamp: Kęsy 10 (2×3), Gazda 8, Dreczkowski 5 (1), Mamysz 4 (1), Grzegorczyk 3 (1), Oner 2, Sokołowski 2, Należyty 0.

Kozaryn Spedycja – BPU Sukurs 68:53 (13:12, 4:14, 24:11, 27:16)
Kozaryn Spedycja:
Wawrzyniak 17 (2×3), Sobieszczuk 17, Szarkowski 12 (2), O. Grzeszak 7, Dojnikowski 6, Przyborowski 5 (1), Wasiucionek 2, Stempniewicz 2, M. Grzeszak 0.
BPU Sukurs: Jelski 24 (3×3), Jaz 8 (2), Kujawa 8, Markowski 5 (1), Kowalewski 4, Stefanowicz 2, Matusiak 2.