wciśnij ESC lub zamknij

Logowanie

Przypomnij hasło
Wiadomości

Miniżużlowcy zakończyli sezon

6 grudnia 2011, 14:22

Przedstawiciele sześciu klubów w sobotę w podgorzowskich Stanowicach zakończyli miniżużlowy sezon 2011. Zwycięzcami turnieju zostali Niemiec Richard Geyer oraz gorzowianin Damian Kordun.
fot. Marcin Szarejko

Zawodom towarzyszyła zmienna pogoda. O ile z początku aura była bardzo (jak na tę porę roku) korzystna, o tyle druga połowa turnieju, jak i ceremonia dekoracji odbyły się już przy padającym deszczu i coraz bardziej doskwierającym zimnie. Zawodnicy rywalizowali na dystansie trzech okrążeń.

Od samego początku ton rywalizacji nadawała najlepsza dwójka turnieju. Układ biegów w programie sprawił, że Richardowi Geyerowi i Rafałowi Karczmarzowi przyszło zmierzyć się o zwycięstwo akurat w ostatnim (trzynastym) wyścigu. Kiedy po wygranym starcie wydawało się, że zwycięstwo przypadnie zawodnikowi z Wawrowa, po udanym ataku na drugim okrążeniu na prowadzenie wysunął się Niemiec i pewnie dowiózł 3 punkty do mety, zapewniając sobie triumf w imprezie.

Do niespodzianki doszło w biegu poprzednim (nr 12), kiedy to jadący na czele stawki Kamil Nowacki popełnił błąd na ostatnim łuku i dał się wyprzedzić na samej mecie ostro atakującemu środkiem toru Wiktorowi Jasińskiemu. Skutek tego był taki, że dla miniżużlowca z Wawrowa zabrakło miejsca na podium, które tym manewrem odebrał mu właśnie jego rywal z tego wyścigu.

Pozostali reprezentanci GUKS Speedway Wawrów spisali się na miarę swoich możliwości: Marcel Studziński zajął piąte miejsce z dorobkiem sześciu punktów (w jednym z biegów miał defekt na punktowanej trzeciej pozycji), Mateusz Bartkowiak był ósmy (5 punktów), Wojciech Fajfer - dziesiąty, a Krystian Kubacki - jedenasty (obaj po trzy punkty). Należy jednak stwierdzić, że niektórzy z nich (dotyczy to zwłaszcza najmłodszego w stawce Wojtka Fajfera) niepotrzebnie tracili na dystansie bardzo dobre pozycje uzyskane po starcie oraz na wyjściu z pierwszego łuku.

Klasyfikacja zmagań 80-125 ccm:
1. Richard Geyer (MC Meissen - Niemcy) - 12 (3,3,3,3)
2. Rafał Karczmarz (GUKS Speedway Wawrów) - 11 (3,3,3,2)
3. Wiktor Jasiński (Automobilklub Gorzów) - 10 (2,3,2,3)
4. Kamil Nowacki (GUKS Speedway Wawrów) - 9 (2,3,2,2)
5. Marcel Studziński (GUKS Speedway Wawrów) - 6 (2,d,1,3)
6. Aureliusz Bieliński (LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 6 (2,3,1,w)
7. Dawid Dawidowski (LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 6 (1,2,2,1)
8. Mateusz Bartkowiak (GUKS Speedway Wawrów) - 5 (3,1,0,1)
9. Patryk Beśko (LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 4 (1,1,1,1)
10. Wojciech Fajfer (GUKS Speedway Wawrów) - 3 (0,1,0,2)
11. Krystian Kubacki (GUKS Speedway Wawrów) - 3 (0,1,2,0)
12. Kamil Łodożyński (LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 3 (2,0,1,w)
13. Kamil Żupiński (LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 0 (d,u,d,w)

Równolegle do turnieju głównego rozgrywany był miniturniej dla najmłodszych zawodników w wieku 5-9 lat, którzy startowali na motocyklach o pojemności 50-65 ccm. Rywalizacja ta dostarczyła licznej widowni również sporo emocji, które byłyby z pewnością jeszcze większe, gdyby nie zbyt duże różnice wiekowe oraz sprzętowe pomiędzy poszczególnymi zawodnikami.

Zwycięzcą miniturnieju z kompletem dwunastu punktów okazał się 11-letni (!) Damian Kordun, który jeździł na motocyklu crossowym (przekładniowym) o pojemności 65 ccm. Na drugim miejscu z dziesięcioma punktami uplasował się 6-letni Jacek Fajfer rywalizujący na motocyklu o pojemności 50 ccm (ze sprzęgłem odśrodkowym i automatyczną skrzynią biegów). Trzecie miejsce na podium z dorobkiem ośmiu punktów przypadło Jordanowi Pascalowi Kulwickiemu z niemieckiego MSC Nordhastedt.

Drugi z naszych reprezentantów - Marcel Fabisiak walczył bardzo dzielnie, zajmując z trzema punktami szóste miejsce.

Klasyfikacja zmagań 50 ccm:
1. Damian Kordun (Automobilklub Gorzów) - 12 (3,3,3,3)
2. Jacek Fajfer (GUKS Speedway Wawrów) - 10 (3,2,2,3)
3. Jordan Pascal Kulwicki (MSC Nordhastedt - Niemcy) - 8 (1,3,2,2)
4. Oliver Zabrzeski (WSM Chełmiec Wałbrzych) - 5 (2,2,w,1)
5. Karolina Jasińska (Automobilklub Gorzów) - 4 (0,1,2,1)
6. Marcel Fabisiak (GUKS Speedway Wawrów) - 3 (1,1,1,0)
7. Oskar Zabrzeski (WSM Chełmiec Wałbrzych) - 0 (w,0,w,0)

rl / speedwaywawrow.pl


Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.